Na blog

Ako zistím kedy je potrebné znížiť cenu nehnuteľnosti ?

Zníženie ceny nehnuteľnosti, ktorá je už v rozbehnutom predaji je veľmi citlivá záležitosť.
Pre majiteľa určite, ale aj pre makléra, ktorý musí zdôvodniť majiteľovi prečo mu odporúča úpravu ceny smerom nadol. Ako zistíte kedy je nutné znížiť cenu, aby ste s predajom pohli? Čítajte ďalej….
1. Pravidlo 15 dní.
V zásade platí, ak nemáte obhliadky na predávanej realite, niečo je zle. Vo väčšine prípadoch je to premrštená cena. Mám pravidlo, ak ponúkam na predaj byt, a do 15 dní sa neuskutoční žiadna obhliadka ani ponuka na kúpu, riešim s majiteľom možnosť zníženia ceny.
Počet dní pri tomto pravidle môžete zvýšiť na 30, ak predávate nehnuteľnosti s vyššími cenovkami, napr. Penthouse v 3 vežiach, vilu na Kolibe, alebo exkluzívny rodinný dom v Rači.
2. Poznajte svoju konkurenciu.
Je naozaj výhoda, ak pri predaji nehnuteľnosti, viete proti komu stojíte. A to nie iba z pohľadu cien konkurentov, ale aj ich vlastností. Táto vedomosť Vám pomôže lepšie určiť predajnú cenu nehnuteľnosti,
Avšak, táto informácia môže byť užitočná aj pri znižovaní ceny. Ak sú na predaj na jednej ulici 3 podobné rodinné domy, a ten Váš nemá napr. garáž, alebo je v horšom stave. A predaj sa Vám nedarí, je čas na úpravu ceny.
3. Veľa obhliadok a žiadna ponuka na kúpu.
Ak ste už mali skúsenosť, že ste mali super nehnuteľnosť, vynikajúco spracovanú, obhliadky ako na bežiacom páse, tak isto viete, že presvedčiť majiteľa aby znížil cenu je takmer nemožné.
Nedávno sme mali takýto prípad s bytom v Petržalke. Byt videlo nespočetné množstvo záujemcov, ale neprišla žiadna konkrétna ponuka na kúpu. Po drobnej úprave ceny sa byt predal prakticky na prvej obhliadke so zníženou cenou.
4. Oceňte nehnuteľnosť správne a objektívne, a šanca, že predáte rýchlo a bez potreby znižovať cenu je celkom veľká.

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako Predávať Nehnuteľnosti v Lete: 5 Užitočných Tipov

Prečítať článok

Oplatí sa investovať do nehnuteľnosti v prímorských lokalitách?

Prečítať článok