Na blog

6 vecí, ktoré by predávajúci mal vedieť vopred

Na trhu s nižšou ponukou ako dopytom, si predávajúci môže myslieť, že po jeho nehnuteľnosti sa doslova „zapráši.“ Väčšina majiteľov má premrštenú predstavu o cene, niekedy sa stane že predávajúci stanoví cenu nižšie akú by reálne mohol dostať a vtedy prichádza o peniaze.

Nezúfajte, presne na to sme tu my. Aby sme Vám pomohli s nastavením správnej trhovej ceny, a rovnako hájili Vaše záujmy. Je veľmi dôležité mať čo najlepšiu prezentáciu, výborný servis a byť iný – nie tuctový. S nasledujúcimi jednoduchými krokmi Vás dovedieme k úspešnému predaju.

Čo musí vedieť každý predávajúci:

  1. Na HomeStagingu záleží – NAOZAJ

Vaša nehnuteľnosť nemôže vyzerať dobre, musí vyzerať skvele. Predávajúci sú častokrát proti. Povedia si: „Môj byt/dom je pekný aj bez Vášho HomeStagingu.“ Určite. Háčik je v tom, ako vidíme náš domov my a ako potenciálni záujemcovia. Pozrite si galériu a sami si odpovedzte, kedy Vás nehnuteľnosť pritiahla viac. Galéria

  1. Cenu nastavuje trh, nie predávajúci

Je pochopiteľné, keď predávajúci chce nastaviť cenu podľa seba. Cenu vždy nastavujeme podľa aktuálneho trhu, resp. ponuke na trhu.

  1. Menšia renovácia môže priniesť väčšie peniaze

Vo veľa prípadoch náklady na renováciu sú oveľa menšie ako prípadné zníženie ceny počas predaja nehnuteľnosti. Záujemca počas obhliadky vidí, do čoho bude treba ešte investovať, čo opraviť, zrekonštruovať, alebo vymeniť. Samozrejme sa to odrazí na proti-ponuke, ktorú Vám navrhne za nehnuteľnosť.

  1. Funkčný marketing

Nášho klienta – predávajúceho vždy oboznámime s tým, kde a ako bude jeho nehnuteľnosť inzerovaná. Samozrejmosťou u nás je aj HD video a zrozumiteľný pôdorys, ktoré vždy zlepšia predstavu kupujúceho.

  1. Nehnuteľnosti nepredávame sezónne

Čo to znamená? Mnoho realitných kancelárií vidí zimné mesiace (alebo letné, kedy je dovolenková sezóna) ako pomalé, kedy sa nepredáva, resp. trh nehnuteľností sa hýbe pomalšie. My v MAGNUM Real vidíme tieto mesiace ako príležitosť, preto pracujeme systematicky.

  1. Serióznosť Vašej RK

Je skutočne Vaša realitka seriózna a háji Vaše záujmy, alebo jej ide len o províziu? Ako dlho pôsobí na realitnom trhu? Akú má históriu, referencie, či spokojných klientov? Odpovedzte si už len pre seba 🙂

A teraz je rad na Vás, čo by ste chceli vedieť o realitnej kancelárii, ktorej zveríte predaj svojej nehnuteľnosti?

Hl. obrázok zdroj: pif401k.com

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako nájsť najlepšieho realitného makléra v Bratislave: Kľúčové faktory pri výbere profesionála

Prečítať článok

3 tipy ako zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti

Prečítať článok