Na blog

Pred vložením inzerátu na súkromnú inzerciu, si dobre zvážte výhody a nevýhody tejto formy predaja nehnuteľnosti. Už keď ste sa rozhodli skúsiť to na vlastnú päsť, je fajn, ak určíte pravidlá pre volajúcich realitných maklérov (Pozor na vykrádačov inzerátov, aj napriek pravidlám). Zvážte aj možnosť, či predaj Vašej nehnuteľnosti, nezveríte do rúk profesionála. Stretnutie a konzultácia je vždy bezplatná. Prečítajte si moje 4 postrehy z reálneho života, čo sa môže stať, keď si podáte súkromný inzerát.

1. Po zverejnení inzerátu sa pripravte na množstvo telefonátov od realitných maklérov, ktorí si budú chcieť vziať Vašu nehnuteľnosť do ponuky. Telefonátov bude skutočne veľa!!

2. Pridaním inzerátu, stratíte kontrolu nad tým, kto, kde a ako bude Vašu nehnuteľnosť prezentovať. V prípade, ak dovolíte maklérom, ktorí Vás kontaktovali, inzerovať Vašu nehnuteľnosť, z praxe Vám môžem povedať, že nehnuteľnosť uvidíte aj v kanceláriách, ktoré sa Vám vôbec neozvali. Takýchto naberačov volám aj vykrádači súkromnej inzercie.

3. Tým, že povolíte väčšiemu množstvu realitných kancelárií, aby ponúkali Vašu nehnuteľnosť, nezvýšite šance na lepší alebo rýchlejší skôr naopak. Vaša nehnuteľnosť bude pre-inzerovaná, s rôznymi cenami (niekedy aj za nižšiu cenu ako je tá Vaša. Áno, aj to sa stáva.), s fotkami, aj bez fotiek, so zavádzajúcim popisom. Predstavte si, že máte takýto byt zobrazený na portáloch 20x. Aký dojem vytvorí? Určite nie pozitívny. Okrem iného, ste práve prišli kvôli prevarenému marketingu o punc jedinečnosti, ktorý každá nehnuteľnosť má. Môj názor je, že Vaša nehnuteľnosť stratí časť svojej hodnoty.

4. Po správnosti, keď maklér zastupuje majiteľa a jeho nehnuteľnosť, mal by sa snažiť o čo najlepší výsledok, t. j. požadovanú a lepšiu cenu, za rozumný čas. V prípade mnohonásobnej inzercie, ide maklérovi väčšinou (nie všetkým) iba o to, aby získal províziu. Neháji majiteľove záujmy na 100%, častokrát ani nemôže, keďže sa s ním nikdy nestretol, neopýtal sa na jeho podmienky a motiváciu k predaju. Potom sa stane, že majiteľ častokrát akceptuje maklérom navrhovanú cenu, a netuší že by to mohlo byť inak, pretože ho maklér presvedčí, že jeho klient je tá najlepšia voľba.

TIP NA ČLÁNOK:

Príprava na čo najlepší predaj nehnuteľnosti v 4 krokoch

Hl. obrázok zdroj: bhgrealestateblog.com

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako nájsť najlepšieho realitného makléra v Bratislave: Kľúčové faktory pri výbere profesionála

Prečítať článok

3 tipy ako zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti

Prečítať článok