Na blog

Topreality.sk zmenili majiteľa

Prečo je dôležitá podpora portálu ZoznamRealit.Sk, ktorý vlastnia členovia ZRKS – realitné kancelárie. Realitná jeseň nám priniesla informáciu, pri ktorej by sme mali ako majitelia realitných kancelárií spozornieť. Spoločnosť vlastniaca realitné portály nehnutelnosti.sk a reality.sk získala do svojho portfólia už aj portál topreality.sk.

Keď sa zamyslím nad skutočnosťou, že jedna obchodná spoločnosť vlastní všetky najnavštevovanejšie weby s realitnou inzerciou, ihneď mi napadnú ceny realitnej inzercie a export ponúk na týchto portáloch v budúcnosti. A ich možné monopolné postavenie na trhu s inzerciu pre realitné kancelárie.

Otázku, ako chrániť realitné kancelárie pred diktovaním podmienok a cien realitnej inzercie zo strany realitných serverov, riešime už dlhodobo. Obhajovať záujmy realitných kancelárií a vytvárať férové podmienky na trhu, boli hlavnými dôvodmi vzniku združenia ZRKS.

Vlastníctvom realitného portálu ZoznamRealit.sk s otvoreným API rozhraním pre exporty, má združenie ZRKS k dispozícii nástroj ako bojovať proti monopolu a nevýhodným cenovým podmienkam zo strany súkromných realitných portálov.

Ceny za inzerciu portáli ZoznamRealit.sk sú garantované, primerané a o ich výške rozhodujú členovia združenia. Chcel by som apelovať na všetky členské aj nečlenské realitné kancelárie, aby nepodceňovali tieto skutočnosti, ktoré sa teraz dejú. Budujme silný portál realitných kancelárií a hľadajme riešenia, aby sme neboli závislí od komerčných portálov s nestabilnou cenovou politikou a obmedzeniami v exportoch.

B.S.B.A. Matej Kucharič

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Oplatí sa investovať do nehnuteľnosti v prímorských lokalitách?

Prečítať článok

Ako nájsť najlepšieho realitného makléra v Bratislave: Kľúčové faktory pri výbere profesionála

Prečítať článok