Na blog

Agent kupujúceho

Na realitnom trhu sa vždy stretávajú záujmy predávajúceho a kupujúceho. Keďže realitná kancelária je bežne platená stranou predávajúceho, je ich spoločným záujmom predať nehnuteľnosť čo najvýhodnejšie. Kupujúci si teda musí na svoje ciele a záujmy dozerať sám.
Táto drobná nevyváženosť pri obchode s nehnuteľnosťami je zatiaľ na Slovensku štandardom, no nemusí to tak byť. Časy sa začínajú meniť. Tento rok nás už niekoľko našich klientov oslovilo so žiadosťou o pomoc pri kúpe svojej novej nehnuteľnosti.
Tento model realitného biznisu – zastupovanie kupujúceho, je síce u nás novinkou , no v zahraničí, špeciálne v Spojených štátoch, tomu tak nie je. Tu sa na trhu bežne na začiatku obchodného prípadu stretávajú iba makléri predávajúcej a kupujúcej strany. Naše prvé skúsenosti nás presvedčili, že tento postup má zmysel aj na Slovensku, a preto ho v tomto čase začíname našim klientom ponúkať ako štandardnú službu.
Sme si vedomí, že služba Agent kupujúceho sa určite aspoň v najbližšej dobe nestane prvou voľbou pre všetkých záujemcov o nové bývanie, ale pre časť z nich bude veľkou pomocou. Pre koho je teda takýto typ služby obzvlášť vhodný?

Pre kupujúcich, ktorí síce majú predstavu, o aký typ nehnuteľnosti majú záujem, ale:
– Nemajú čas
– Nemajú skúsenosti
– Neorientujú sa na trhu nehnuteľností
– Chcú výrazne zvýšiť pravdepodobnosť, že kúpia skutočne to, čo chcú
Tento rok sme už takto pomohli k novej nehnuteľnosti viacerým naším klientom. Aj keď zatiaľ sme sa stretli s dopytom hlavne v strednej cenovej kategórii (2-3 izbové byty v Bratislave), myslíme si, že takáto služba môže byť do budúcnosti zaujímavá aj pre ďalší typ zákazníkov. Pri kúpe finančne náročnejších nehnuteľností môže pomoc skúseného realitného agenta predísť veľkým škodám , či už v podobe kúpy nevhodnej alebo zbytočne predraženej nehnuteľnosti.

Čo vám teda môžu priniesť služby makléra na strane kupujúceho?
– Väčšiu pravdepodobnosť výberu tej najvhodnejšej nehnuteľnosti.
– Úsporu času pri vyhľadávaní a selekcii vhodných nehnuteľností.
– Väčšiu istotu pri realizácii obchodu, vyjednávaní podmienok, príprave zmlúv a zabezpečení prevodu nehnuteľnosti.

Našu službu Agent kupujúceho je možné rozdeliť do niekoľkých fáz:
1. Poskytneme expertný pohľad a poradenstvo, pomôžeme zadefinovať hľadanú nehnuteľnosť s ohľadom na preferencie a možnosti kupujúceho.
2. Budeme priebežne monitorovať a vyhodnocovať príležitosti na trhu, pripravíme výber tých najvhodnejších.
3. Zabezpečíme obhliadky, zhodnotenie nehnuteľnosti , budeme vás sprevádzať a pomôžeme vyjednať tie najlepšie podmienky kúpy.
4. Zabezpečíme plynulý a bezpečný priebeh transakcie až po finálne odovzdanie nehnuteľnosti. Pomôžeme so zmluvným zabezpečením, financovaním, s dohľadom nad právnymi otázkami.

Naša služba Agent kupujúceho vám jednoducho pomôže nájsť tú najlepšiu nehnuteľnosť zodpovedajúcu vašim predstavám s minimom starostí a v najrýchlejšom možnom čase. Špeciálne v dnešnej dobe je veľmi dôležité byť pripravený a reagovať rýchlo. Obchodovanie s nehnuteľnosťami sa totiž zrýchlilo a dobré nehnuteľnosti sa na trhu dlho nezdržia.

Hl. obrázok zdroj: floodsmart.gov

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako Predávať Nehnuteľnosti v Lete: 5 Užitočných Tipov

Prečítať článok

Oplatí sa investovať do nehnuteľnosti v prímorských lokalitách?

Prečítať článok