Na blog

8 spôsobov ako rýchlejšie prenajať Vašu nehnuteľnosť

1. Nehnuteľnosť by mala byť pred príchodom potenciálneho nájomníka vždy uprataná. Urobí to dojem, resp. neporiadok takmer vždy odradí klienta.
2. Či je prenajímaná nehnuteľnosť v pôvodnom stave, alebo zrekonštruovaná, pred nástupom nového nájomníka by mala byť vymaľovaná, plus spravené drobné opravy po predchádzajúcom nájomníkovi, ak je nutné. Ak byt nie je vhodne pripravený na ďalší nájom, znížite si šance na rýchle nové prenajatie.
3. Ponúkať byt kompletne zariadený, vo všeobecnosti platí, že zariadená nehnuteľnosť sa prenajme rýchlejšie ako nezariadená.
4. Ak prenajímate nehnuteľnosť súkromne (bez kancelárie), inzerát, cez ktorý byt ponúkate by mal obsahovať kompletné informácie o Vašej nehnuteľnosti, neúplné informácie v inzeráte môžu viesť k zbytočným obhliadkam, a strate Vášho času.
5. Dajte Vašu nehnuteľnosť do ponuky realitnému maklérovi, maklér má širšie pokrytie, čo sa týka inzercie, aj klientov. Dohodnite si obchodné podmienky spolupráce s maklérom vopred.
6. Povoľte nájomníkom domáce zviera, určite zvýšite záujem o Vašu nehnuteľnosť, nakoľko v súčasnosti sa veľa prenajímateľov vyhýba klientom s domácimi zvieratami.
7. Pracujte s cenou za nájom. V situácii keď je vysoká ponuka nehnuteľností, by ste mali mať určenú vrchnú aj spodnú hranicu ceny, upravujte cenu v závislosti od dopytu po Vašej nehnuteľnosti.

8. Majte férové platobné podmienky, vo väčšine prípadov sa na začiatku prenájmu platí 1 mesačné nájomné, depozit vo výške 1 mesačného nájmu. V prípade, že obchod realizuje RK provízia je vo výške 1 mesačného nájmu. Províziu platí buď majiteľ, alebo je to 50/50.

Hl. obrázok zdroj: oneluxuryapartments.com

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako Predávať Nehnuteľnosti v Lete: 5 Užitočných Tipov

Prečítať článok

Oplatí sa investovať do nehnuteľnosti v prímorských lokalitách?

Prečítať článok