Na blog

„Myslela som, že keď nájdeme vhodný byt, budem mať taký pocit uvoľnenia a pohody, ale nič také neprišlo.“ Aj takýmito slovami začínajú komentáre v diskusiách o tom, aké je to zmeniť svoje bývanie. Sledujem ich celkom pravidelne, lebo mi môžu dať zaujímavé podnety do práce s realitami. Takisto naši klienti majú niekedy otáznik nad tým, či sa rozhodli dobre, keď predávajú svoj dom alebo byt a majú sa presťahovať do nového.
Kúpa nehnuteľnosti je pre väčšinu z nás asi najdôležitejšia a finančne najnáročnejšia investícia v živote. A ak nepatríte k pár šťastlivcom, ktorí si môžu bývanie zabezpečiť z vlastných zdrojov, súvisia s ňou aj nezanedbateľné finančné záväzky. Ťarcha rozhodnutia je preto jednoducho veľká. Je len prirodzené, že niekde v nás sa ozývajú pochybnosti a pretrvávajú veľakrát aj po nasťahovaní. Povinnosť splácať banke hypotéku v nemalej výške desiatky rokov tieto pochybnosti len umocňuje. Dôležitú úlohu tiež zohráva fakt, že aj po nasťahovaní ešte veľakrát nie je všetko hotové a vy musíte riešiť doťahovanie rôznych stavebných prác, či zariaďovanie, a navyše si zvykať aj na nové prostredie.
Ak bojujete s podobnými pochybnosťami, nedajte sa nimi úplne opantať. Pri výbere svojho nového domova si určite dobre zvážte lokalitu, veľkosť, dispozičné riešenie, cenu, prevádzkové náklady na bývanie a ostatné racionálne parametre nehnuteľnosti. Všetky vaše očakávania dobre porovnajte s realitou vybranej nehnuteľnosti. V tom ostatnom dajte na prvý pocit. A uvoľnenie si nechajte až na čas, keď už budete v novej nehnuteľnosti plnohodnotne bývať a budete sa tešiť z nového domova. Určite tento pocit pohody skôr či neskôr príde.
A aby organizačná a právna stránka výmeny nehnuteľnosti prebehla čo najrýchlejšie a najjednoduchšie, obráťte sa na našu realitnú kanceláriu, sme odborníci na reality a ich predaj berieme osobne. Radi vám poradíme aj v tom, ako si nastaviť kritériá na výber nového bývania, aby ste sa neskôr vyhli pochybnostiam, či je tá ktorá nehnuteľnosť pre vás tá správna.

 

zdroj hl. obrázok – bhhsparksweisberg.com

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Tatiana Kucharičová

Už 13 rokov pre mňa reality nie sú práca, ale životný štýl. Viesť a zdokonaľovať MAGNUM Real mi robí radosť. Som mama a podnikateľka, práve preto rozumiem potrebám každého klienta.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako si vybrať investičnú nehnuteľnosť na prenájom v Bratislave

Prečítať článok

Aké je to byť realitný maklér

Prečítať článok