Na blog

Najprezeranejšie fotografie v inzercii a tipy ako ich zachytiť

Ako všetci vieme, ak skutočne chceme, aby sa kupujúci zamilovali do našej ponuky, musíme mať prvotriedne fotografie. Dnes vám prinášame zopár tipov na perfektné zachytenie fotografií.

1. Kuchyňa – aby kupujúci videl potenciál na prvý pohľad, musí mať kuchyňa, ako aj zvyšok nehnuteľnosti, čisté línie. Poriadok je samozrejmosťou, ale preplnená kuchynská linka spotrebičmi, či potravinami, alebo chladnička plná „magnetiek,“ nepôsobia zrovna esteticky

2. Externý záber nehnuteľnosti – odporúčam nafotiť nehnuteľnosť počas slnečných dní. Ak by ste byt/dom nabrali do ponuky počas zimy a nedarí sa vám ju predať, určite ju choďte prefotiť hneď pri prvých jarných lúčoch, nikto sa nechce pozerať na sneh po dlhej zime  🙂

3. Spálňa – nie je spálňa ako spálňa. Niektoré sú s detskou postieľkou a kútikom na hranie, iné zas s vlastnou kúpeľňou a šatníkom (tých je na slovenskom trhu menej). Dôležité je, ako ich zachytíte. Závisí od uhlu záberu a statívu. Najlepšie je fotiť z rohu miestnosti, aby ste ukázali celý potenciál spálne. Určite dajte pozor na to, aby ste neodrezali veľkú časť okna, dverí, či postele. Najlepšie je, samozrejme, používať širokouhlý objektív a statív.

4. Kúpeľňa – uprataná s čistými uterákmi a zatvoreným vekom WC, to je základ. Pre oživenie môžete pridať črepníkové rastliny – napr. na vaňu, či umývadlo.

5. Obývacia izba – je len veľmi tenká čiara medzi tým, či ju ukazujete potenciálnym kupujúcim, alebo ju predvádzate. Aby vaša nehnuteľnosť dostala nový šmrnc a nádych je dobré ju „nastageovať.“

6.Svietivosť – je dôležité mať dostatok svetla. Ak nemáte dostatok prirodzeného svetla, použite umelé svetlo, aby sa nehnuteľnosť zdala svetlá a priateľská.

7. Detaily – všimnite si malé detaily, ktoré môžu zlepšiť vzhľad miestnosti. Môže to byť rastlina, kvetina, obrázok na stene, atď. Nenechajte ich len tak na vedľajšom mieste, použite ich ako prvok dekorácie.

8. Perspektíva – skúste fotografovať z rôznych perspektív. Často nám to pomôže nájsť správny uhol a zaujímavý záber.

9. Rozlíšenie – uistite sa, že používate dostatočné rozlíšenie. Čím vyššie rozlíšenie, tým lepšie. Kupujúci chcú vidieť detaily a vysokokvalitné fotografie.

10. Úprava fotografií – nakoniec, nezabudnite na úpravu fotografií. Niektoré malé úpravy môžu zlepšiť celkový vzhľad fotografie. Môžete zmeniť jas, kontrast, farby, atď.

Všetci vieme, že fotografie predávajú. Tak prečo ich nemať najlepšie?

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Matej Kucharič

Pôsobím v realitnom biznise od roku 2006. Začínal som ako realitný agent, v súčasnosti vediem tím MAGNUM Real. Rád prinášam a zavádzam novinky do portfólia našich realitných služieb. Som fanúšik a rekreačný hráč beach-volejbalu.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Oplatí sa investovať do nehnuteľnosti v prímorských lokalitách?

Prečítať článok

Ako nájsť najlepšieho realitného makléra v Bratislave: Kľúčové faktory pri výbere profesionála

Prečítať článok