Na blog

Najlepšie rande s bytom

Takto výstižne pomenovala redaktorka Simona Budinská svoj článok o homestagingu v čísle Profitu. O tom, že pri kúpe nehnuteľnosti sú dôležité nielen praktické veci, ale tiež „kudrlinky“ a vyvolaná atmosféra, sa porozprávala s našou home stagerkou.

Aj sama autorka článku už mala skúsenosť s homestagingom. V nedávnej dobe predávala dve nehnuteľnosti, na ktoré mala skreslený pohľad, keďže v nich prežila veľa času a viazali sa na ne len tie najlepšie spomienky. Ale nejako ten predaj nešiel. Podľa jej slov ju však zachránil práve homestaging, ktorý v predávanom dome aj byte vytvoril pocit naozajstného domova. Pretože pre cudzieho vaša nehnuteľnosť nebude mať tú emocionálnu hodnotu ako pre vás a budú pre neho dôležité iné veci, ako váš pocit „dobrej energie“.  🙂

O vytváraní „čara domova“ sa redaktorka porozprávala aj s módnou návrhárkou Andreou Paldan. Podľa nej sa dá za pomerne málo peňazí zvýšiť atraktivita, a nezriedka aj cena nehnuteľnosti. A stačí jej na to doslova pár dekorácií, ako sú vankúše, sviečky či vázy, dizajnérske oko a širokouhlé fotografie.

Naša homestagerka tiež spomína na svoj prvý homestaging. Byt, o ktorý dva mesiace nikto nezakopol, bol po jej úpravách predaný do dvoch týždňov. A pritom išlo len o základný fotostaging – priniesla doplnky, naaranžovala ich, fotografka priestor nafotila a doplnky sa zasa odniesli. Na základe nových fotografií sa obhliadky rozbehli a o byt bol odrazu záujem. Podobných prípadov má homestager veľa, vrátane takých, pri ktorých bol aj nadštandardný byt v dobrej bratislavskej lokalite viac ako mesiac pre kupujúcich nezaujímavý a po úprave si byt ešte v ten istý deň prišiel pozrieť nový záujemca a na druhý deň ho aj kúpil.

Článok Najlepšie rande s bytom, kde nájdete aj niekoľko tipov a rád home stageriek, si prečítate v aktuálnom, 2. čísle časopisu Profit alebo TU. A ak by ste sa aj na základe tohto článku rozhodli, že vaša nehnuteľnosť by pred predajom, prenájmom tiež potrebovala homestaging, kontaktujte nás. Všetky informácie o homestagingových službách, vrátane kontaktu, nájdete na stránke www.pripravsvojbyt.sk.

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Tatiana Kucharičová

Už 13 rokov pre mňa reality nie sú práca, ale životný štýl. Viesť a zdokonaľovať MAGNUM Real mi robí radosť. Som mama a podnikateľka, práve preto rozumiem potrebám každého klienta.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako si vybrať investičnú nehnuteľnosť na prenájom v Bratislave

Prečítať článok

Aké je to byť realitný maklér

Prečítať článok