Na blog

Značka: Hľadá sa dobrý realiťák

Komunikatívny a spoločenský, akčný a trpezlivý zároveň, s dobrým time manažmentom a samozrejme so vzťahom k bývaniu a realitám. Takéto vlastnosti by mal mať ideálny adept na realitného makléra. Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že by ste sa venovali realitám, čítajte ďalej a zistíte, či je to pre vás to pravé orechové. A ak lovíte v iných profesných vodách, dozviete sa, či je realiťák, s ktorým ste mali alebo budete mať do činenia pri výbere vášho nového bývania, skutočný profesionál.

Kvalitný realitný maklér by mal rozumieť nielen tomu, aký typ nehnuteľnosti je vhodný pre ktorého klienta, ale aj právnym a finančným aspektom realít. Mal by byť flexibilný, dochvíľny, presný, mať zmysel pre detail a rýchle a priame jednanie. Lebo vždy je lepšia jedna negatívna odpoveď ako 5 výhovoriek s rovnakým konečným výsledkom a k tomu strateným časom pre všetky strany – predávajúceho, kupujúceho aj realiťáka. Všetky tieto vlastnosti pomáhajú k jednoduchšiemu a rýchlejšiemu získavaniu realitných kontaktov a kontraktov.

Hlavným pracovným nástrojom realitného makléra je telefón. Zdvihnúť telefón 50-krát denne je pre neho každodenným chlebíčkom. A nie sú to len telefonáty záujemcov o ponúkané nehnuteľnosti. Kľúčové sú najmä telefonáty potenciálnym predávajúcim, ktorí by mohli využiť služby jeho realitnej kancelárie. A to je pre mnohých realitných nováčikov kameňom úrazu, prečo s touto profesiou skončia rovnako rýchlo ako začali. Mnohí predávajúci totižto najskôr skúšajú predať alebo prenajať svoju nehnuteľnosť po svojej linke a úlohou realitného agenta je presvedčiť ich, že sa oplatí vstúpiť do vzťahu s realitnou kanceláriou a využiť výhody z toho plynúce. Veď určite ste už aj vy videli inzeráty s poznámkou – realitné kancelárie nevolať!!! Výhody spolupráce s agentúrou musí maklér predávajúcemu vysvetliť slušne, priateľsky, zrozumiteľne, ale stále kompetentne, a s dôrazom na zisk pre samotného predávajúceho.

A ako pri realitách vydržať, ak už raz začnete? Mať nadhľad a nebrať si neúspech v konkrétnych prípadoch osobne. Nie je ničím výnimočné, keď si kupujúci rozmyslí kúpu nehnuteľnosti tesne pred alebo dokonca nad podpisom rezervačnej zmluvy, keď záujemca nepríde na obhliadku alebo iné dohodnuté stretnutie a preruší kontakt s realitným maklérom, keď takmer istý obchod stroskotá na podľa vás banálnej veci, ako je napríklad nevhodná farba domu. Náplasťou na všetky tieto nepríjemnosti je dobrý pocit, keď niekomu pomôžete nájsť ideálne miesto pre nový domov.

A nezabudnite na to, že každý potrebuje niekde bývať a skôr či neskôr sa môže stať vaším novým klientom. Takže zásoba vizitiek je okrem telefónu druhým nerozlučným pomocníkom dobrého realiťáka.

Našli ste sa v týchto riadkoch a chcete aj vy skúsiť prácu realitného makléra? Ozvite sa nám, možno práve vás hľadáme.

Hl. obrázok zdroj: realestatecanada.tips

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

B.S.B.A. Tatiana Kucharičová

Už 13 rokov pre mňa reality nie sú práca, ale životný štýl. Viesť a zdokonaľovať MAGNUM Real mi robí radosť. Som mama a podnikateľka, práve preto rozumiem potrebám každého klienta.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Ako si vybrať investičnú nehnuteľnosť na prenájom v Bratislave

Prečítať článok

Aké je to byť realitný maklér

Prečítať článok