Na blog

Čo Vás priviedlo k práci realitného konzultanta?

Pracovná skúsenosť v stavebnej firme, ktorá realizovala výstavbu bytových objektov. Mala som na starosti klientské zmeny a bolo inšpirujúce, ako rozdielne si jednotliví klienti dokázali upraviť svoje bývanie. Z toho vyplynulo moje rozhodnutie založiť si vlastnú realitnú kanceláriu a pomáhať mojim klientom nájsť ten pravý domov.

Ako dlho pracujete v realitách?

So spoločníkom sme založili realitnú kanceláriu v r. 2003. Krízu v r. 2008 sme neustáli, čo ma však vôbec nemrzí, priviedlo ma to späť k práci makléra, ktorá je mi najbližšia a ktorej som sa  kvôli povinnostiam vedúcej kancelárie mohla venovať len okrajovo.

Aká je Vaša motivácia, ak nehľadíte na finančnú stránku?

Na nezaplatenie je uznanie klienta, že maklér nie je len nutným medzičlánkom medzi vlastníkom nehnuteľnosti a kupujúcim/nájomcom a že spolupráca so mnou bola pre neho prínosom. Motiváciou je mať takýchto klientov čím viac.

Čo Vás na tejto práci baví?

Mám rada zmenu a pri tejto práci nuda nehrozí. Každý obchod má svoj vlastný príbeh, tak ako sú jedineční  vlastníci nehnuteľností, záujemcovia o kúpu, či prenájom a samotné nehnuteľnosti.  Každý obchod je pre mňa príležitosťou získavať nové skúsenosti a zdokonaľovať sa.

Čomu by ste sa radšej vyhli, ak by to bolo možné? 🙂

V práci ľuďom, ktorí sa k maklérovi správajú s dešpektom a tým, ktorí sú neseriózni.

Ktorými slovami by ste opísali prácu realitného konzultanta?

Maklér, ktorého cieľom je poskytovať kvalitný servis, si priebežne aktívne rozširuje svoje odborné vedomosti, prispôsobuje sa  časovým možnostiam klientov  čo znamená, že častokrát pracuje aj vtedy, keď väčšina ľudí oddychuje (obhliadky po večeroch, cez víkendy, sviatky).  A hlavne  je empatický, dokáže sa vcítiť  do kože svojich klientov, preto im vie poskytnúť, čo potrebujú.

Prečo práve MAGNUM Real?

Oslovila ma filozofia práve tejto kancelárie  – nie kvantita, ale kvalita. Oceňujem každodennú a všestrannú podporu zo strany vedúcich kancelárie, príjemnú pracovnú atmosféru, kvalitné zázemie.

Čo považujete doteraz za svoj najväčší úspech ako realitného konzultanta?

Ak ma spokojný klient odporučí vo svojom okolí,  je to pre mňa najväčším ocenením mojej práce  a teda aj úspechom.

Aké vlastnosti musíte mať, aby ste sa stali úspešnejší než Vaša konkurencia?

Záludná otázka. Ak je niekto úspešnejší ako jeho konkurencia, necháva si svoje know how pre seba..

Koľko stojí môj byt
Získajte bezplatné profesionálne ohodnotenie Vašej nehnuteľnosti

Chcem zdarma cenovú analýzu

Oľga Miháleková

Realitný konzultant Senior

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Zatiaľ neboli publikované články, ktoré by sa tu zobrazili.