Domov

Maklér kupujúceho

button (2)

 

Kto je na vašej strane?

Realitný maklér, ktorý vstupuje do procesu kúpy a predaja nehnuteľnosti je vždy viazaný v prvom rade voči svojmu klientovi.

 

Na Slovensku zatiaľ prevažuje zvyk, že si realitného makléra najíma výhradne predávajúci. Čím sa kupujúci v podstate dostáva do situácie, kedy sú jeho záujmy pre makléra predávajúceho až druhoradé. Kým predávajúci sa už nemusí o nič starať, na kupujúceho čaká náročná úloha…

 

Kúpa vhodnej nehnuteľnosti je veľký záväzok, ktorý vyžaduje množstvo času. Pre dobrý obchod je nutné sa aspoň ako – tak orientovať v realitnom trhu, sledovať ponuku a vyberať vhodné nehnuteľnosti, riešiť detaily pred a po obhliadkach a vyjednávať s realitnými maklérmi – profesionálmi vo svojom odbore.
Je normálne, že mnoho kupujúcich sa cíti v tejto pozícii neisto.

Rovnaké profesionálne služby realitného makléra však môže využívať aj kupujúci. Stačí, ak si najme svojho vlastného makléra, ktorý odvedie všetku ťažkú prácu.

 

Spoluprácou s maklérom kupujúceho získate:

– profesionála, ktorý bude pri realizácii obchodu zastupovať výlučne vaše zájmy
– väčšiu pravdepodobnosť, že si vyberiete nehnuteľnosť, ktorá najviac zodpovedá vašim požiadavkám a predstavám
– externý pohľad a poradenstvo
– úsporu času

 

Maklér kupujúceho pracuje pre vás

1. V prvom kroku si s vami zadefinuje vaše požiadavky a predstavy o nehnuteľnosti. Stanovíte si preferencie a možnosti, v rámci ktorých sa bude maklér pohybovať.
2. Váš maklér bude priebežne monitorovať realitný trh a pravidelne pre vás zostavovať výber najvhodnejších nehnuteľností.
3. Bude vás v celom procese sprevádzať. Dohodne obhliadky, poskytne profesionálne zhodnotenie nehnuteľnosti a vyjedná najlepšie podmienky kúpy.
4. Zabezpečí plynulý a bezpečný priebeh obchodu až do odovzdania nehnuteľnosti. Váš maklér vám pomôže so zmluvným zabezpečením, s financovaním a právnymi otázkami.

 

button1

button (2)